Seks analny, czyli sekrety tylnego wejścia

Temat seksu analnego, jaki chcemy dziś poruszyć, wiąże się z wieloma kontrowersjami i mitami – niestety spowodowanymi nieudanymi próbami podejścia do niego. Wbrew pozorom samo uprawianie miłości greckiej, czyli seksu analnego, ciężkie nie jest, natomiast uprawianie jej tak, aby sprawiała przyjemność obu stronom jest już wyzwaniem. Ale od początku…

Dlaczego seks analny?

Miłość grecka od dawna stanowiła temat tabu i była w jakiś sposób fascynująca dla mężczyzn jako kolejna granica do przekroczenia. O zaletach doznań z seksu analnego pisał już markiz de Sade w słynnym „Kto zaś uważa że dla okrągłego klucza przeznaczona jest owalna dziurka, sprzeciwia się zdrowemu rozsądkowi.”. Temat jest też „gorący” w internecie z wieloma przeciwnikami i orędownikami tego typu doznań uzewnętrzniającymi się na forach. Ciekawe jest, dlaczego temat ten stanowi takie tabu wśród internetowej społeczności.

Seks analny od zawsze stanowił temat tabu ze względu na jego nieprokreacyjny charakter. Według niektórych stanowiła pewnego rodzaju wynaturzenie ze względu na fakt, iż uprawiana była między osobami tej samej płci i wyłącznie w celu osiągnięcia seksualnej satysfakcji. Przez te lata obrosła również negatywną renomą popularyzowaną przez zwolenników uprawiania aktów seksualnych wyłącznie w celu przedłużenia gatunku.

Trzeba również wspomnieć, że ten rodzaj miłości mimo iż objęty tabu, jest dla mężczyzn niezwykle atrakcyjny – szczególnie ze względu na fakt, iż fizycznie stanowi on dla nich niezwykle stymulujące doznanie. Mając na uwadze powyższe, warto spróbować podarować Partnerowi możliwość spróbowania seksu analnego.

Jak podejść do tematu seksu analnego?

Seks analny stanowi trudność ze względu na psychiczne ograniczenia Partnerów. Aby dobrze podejść do tematu, konieczne jest uzgodnienie planów, zanim przejdziecie do realizacji. Oczywiście zawsze możliwe jest „przypadkowe” spróbowanie tej metody – aczkolwiek wtedy ryzykujemy nieprzyjemne zakończenie naszej seksualnej przygody kategorycznym „nie!” ze strony Partnera/Partnerki. Najlepszym wyjściem jest szczera rozmowa na temat – dlaczego chcielibyśmy spróbować, i ustalenie planu na „pierwszy raz”.

 

 

Osobiście polecamy podejście do tego jako do ceremonii, która wprowadza związek na inny etap w miłości fizycznej i danie seksowi analnemu odpowiedniej oprawy. Można zaplanować tą wyjątkową noc jako celebrację dla obojga Partnerów. Ubranie tej okazji jako randki z nietypowym szczęśliwym zakończeniem może dodać wydarzeniu odpowiedniej oprawy i sprawić, iż będziecie wspominali tę przygodę z wypiekami na policzkach jeszcze przez długi czas.

Zaproszenie Partnera na „randkę przy tylnym wejściu” sprawi również, iż oboje będziecie wyczekiwali planowanego wydarzenia, a więc będzie ono dla Was tym bardziej ekscytujące. Takie przygody na pewno podgrzeją temperaturę w związku i sprawią, iż poczujecie mocniejsze bicie serca jak na pierwszych randkach, nieprawdaż?

Aspekt emocjonalny seksu analnego

Ze względu na nietypowość tego rodzaju miłości, a także związany z nią tymczasowy dyskomfort, bardzo ważne jest zadbanie o uczucia Partnerki. Istotne jest, aby czuła, iż ten sposób uprawiania miłości jest urozmaiceniem, na które oboje się decydujecie, aby udoskonalić Wasze życie erotyczne. W żadnym momencie nie może czuć, iż jest to wymagane poświęcenie bądź obowiązek jednej strony.

Warto również pamiętać, że co do zasady seks analny sprawia przyjemność jednemu z Partnerów. Nie warto zapominać jednak o drugiej osobie. Aby Partnerka również osiągnęła satysfakcję, konieczna jest nie tylko dbałość o jej przyjemność podczas uprawiania seksu, ale także odpowiednie przygotowanie jej do samego aktu. Porządna „rozgrzewka” sprawi, iż poczuje się ona doceniona i chętniej odda się nowym przyjemnościom.

Ważne jest również, żeby podczas samego seksualnego aktu zwracać uwagę na reakcje i ruchy Partnerki. Jeśli czujemy, iż to, co robimy, się jej nie podoba, czasami warto skończyć i zostawić ten erotyczny scenariusz na kiedy indziej. Seks analny jest sztuką, do której nie warto zrażać się od razu. Często rzeczy nie wychodzą nam perfekcyjnie za pierwszym razem.

Sztuka greckiej miłości

Jednym z powodów dlaczego seks analny nie ma dobrej renomy jest fakt, iż dosyć łatwo jest uprawiać go nieprawidłowo i w trakcie sprawić Partnerowi fizyczny ból. Wynika to z naturalnych fizycznych uwarunkowań i faktu „wkładania większego do mniejszego”. Niestety bez odpowiedniego podejścia przygoda z miłością grecką może stanowić raczej jednorazowy epizod niż stały element miłosnego repertuaru. Dlatego podpowiadamy jak się przygotować do jej uprawiania.

 

 

 

Podczas tego rodzaju miłości niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie techniczne. Nie bez powodu istnieje duży wybór lubrykantów i sprayów przeznaczonych do seksu analnego. Na początek proponujemy spray, który spowoduje lekkie rozluźnienie mięśni u Partnerki – taki jak pjur analyse me spray. Taki specyfik pomoże cieszyć się seksem analnym bez poczucia dyskomfortu. Drugim ważnym elementem jest odpowiedni lubrykant do miłości greckiej, który pomaga w penetracji i dodaje poślizgu tak koniecznego podczas seksualnego aktu.

Warto zauważyć, iż produkty do seksu analnego są zazwyczaj stopniowane ze względu na plany i zaawansowanie Partnerów – warto więc wybrać odpowiedni specyfik. Dla Partnerów dopiero początkujących w temacie proponujemy serię Analyse me, dla Partnerów zaawansowanych polecamy serię  pjur back door. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, czy wybrany specyfik zawiera środki znieczulające, które mogą zagłuszyć część doznań.

Technika seksu analnego

Ze względu na to, iż sztuka miłości greckiej jest dosyć trudna technicznie, warto stosować się do pewnych podstawowych zasad. Po pierwsze, podczas tego rodzaju miłości nie powinno się naprzemiennie uprawiać seksu analnego i tradycyjnego. Jest to spowodowane prostym faktem posiadania innej flory bakteryjnej w obu wejściach, której połączenie może spowodować infekcję i dyskomfort po stosunku. Dlatego też jeśli „zmiana otworów” jest tym, na czym nam najbardziej zależy, proponujemy jako minimum zmianę prezerwatyw pomiędzy.

Po drugie, tak jak pisaliśmy wcześniej, seks analny jest trudną sztuką wkładania większego do mniejszego. Nie sprawi ona nikomu satysfakcji bez stopniowania i użycia odpowiednich środków. Tylne wejście w odróżnieniu od przedniego nie jest w ogóle nawilżone, dlatego tarcie może spowodować dyskomfort, a nawet ból jeśli nie użyjemy środka zapewniającego poślizg i weźmiemy się do penetracji zbyt agresywnie.

Po trzecie, nie warto się spieszyć. Najlepiej jest powoli przyzwyczaić Partnerkę do planowanego zbliżenia używając na przykład kołków analnych. Te dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach pozwalając na stopniowanie doznań aż osoba będzie gotowa na miłość w rozmiarze full size. Warto pamiętać, iż kołki jako takie mogą stanowić bardzo dobry dodatek do Waszych codziennych przygód łóżkowych potęgując doznania Partnerki podczas penetracji.

 

 

O temacie wyboru odpowiedniego kołka dowiecie się więcej z artykułu „Jak wybrać kołek analny? Porady dla początkujących.„. Artykuł został opatrzony też w autentyczne zdjęcia kołków, które pozwolą Wam lepiej zwizualizować sobie ich wymiary i wybrać odpowiedni dla Was rodzaj.

Podsumowanie

Podsumowując temat – ale na pewno go nie wyczerpując. Czy warto wprowadzić miłość grecką do Waszego repertuaru ars amandi? Na pewno tak. Warto dać sobie na to odpowiednio dużo czasu i wchodzić w temat powoli. Tylko takie powolne zanurzanie się w tematyce pozwoli Wam w pełni odczuwać radość z seksu analnego. A samo spróbowanie tej nietradycyjnej metody może stanowić istotny krok na drodze do wielkiego świata, w którym razem odkryjecie erotyczne przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *